Tor wyścigów konnych Meydan

dubai-326537_1280

Wybierasz się do Dubaju, ale jeszcze nie masz obmyślonego planu jeśli chodzi o plan wycieczki bądź wahasz się, jeśli chodzi o wybór biura podróży? Nie musisz szukać i rozmyślać dalej – z nami spędzisz najlepsze wakacje w życiu, tylko pozwól nam o siebie zadbać!

Spędzanie czasu w Dubaju może okazać się najlepszą decyzją w Twoim życiu, ale aby tak było konieczne jest nie tylko wybranie odpowiedniego biura podróży, ale też konkretnych atrakcji, a nie jest to sprawa prosta, bowiem jest ich naprawdę bardzo wiele. My możemy Ci jednak pomóc, zaproponować najbardziej istotne i atrakcyjne zajęcia oraz miejsca warte zwiedzenia. Jednym z nich jest tor wyścigów konnych Meydan.

Tor wyścigowy

W Dubaju jest wiele do zwiedzenia i przeżycia, dlaczego więc tak wart uwagi ma być tor wyścigów konnych? Ponieważ jak wszystko w tym miejscu, jest to po prostu teren zjawiskowy, zbudowany z rozmachem, wręcz królewski. Tor Meydan, bo tak się nazywa został oddany do użytku już w 2010 roku i od tego czasu cieszy się naprawdę sporą popularnością. To przeogromna arena, która jest w stanie pomieścić 75 tysięcy widzów, a co ciekawe, naprawdę często tłumnie oni na nią przybywają.

Wyścigi w Meydan charakteryzują się najwyższą pulą nagród na całym świecie – jak przystało na Dubaj, oferta musi być przecież najlepsza. Wykupując wycieczkę pod tym kątem, turysta będzie miał okazje zjeść lunch w hotelu Meydan Destination oraz oczywiście zwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Co warto wiedzieć o torze Meydan?

Tor budowany był przez trzy lata, a więc wcale nie trwało to tak długo. Budowa rozpoczęła się w 2007 roku, ale już w 2009, mimo, że oficjalnie budowa jeszcze trwała odbywał się tam wyścigi. Obiekt ten został tak naprawdę przebudowany ze starego, który istniał tam już do 1986 roku. Było warto, bowiem wrażenie jest naprawdę niesamowite. Całkowity koszt budowy tego obiektu wyniósł 1,25 miliarda dolarów! Na torze znajduje się specjalna zwierzchnia, która pozwala na to by wyścigi odbywały się przy każdej pogodzie, nawet najbardziej niesprzyjającej, ale znaczenie ma tutaj oczywiście przede wszystkim bezpieczeństwo koni i dżokejów. Ciekawostką jest, że na dachu budynku znajduje się nawet basen!

Chcecie zobaczyć to i wiele innych wyjątkowych miejsc w Dubaju? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nasze biura podróży. Zapraszamy do Mango and Papaya! Jeśli interesuje Ciebie praca w Dubaju – także zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *