Sztuczne rzęsy sklep – lepsze niż naturalne?

Ludzie mówią, że istnieją dwa rodzaje ludzi – ci, którzy wolą X oraz ci, którzy są fanami Y. Podobnie jest z rzęsami. Są kobiety, które stawiają na sztuczne rzęsy, są również i takie, które wolą naturalność. A która opcja jest lepsza?

Makijaż – stary jak cywilizacja

Historia świata, to nie tylko historia wojen, jakie prowadzili mężczyźni. Nie tylko historia ich wiekopomnych wynalazków, ale jest to również historia kobiet i przedmiotów, które one używają. Jednym z tworów, które dziś są charakterystyczne dla kobiet jest makijaż. Wbrew pozorom, choć obecnie jest to mocno rozwinięta branża, pierwszy makijaż jest równie stary, co cywilizacja. Już w starożytności kobiety starały się podkreślać swoje atuty. Najlepiej udokumentowanym przykładem jest popiersie królowej Egiptu Nefretete. Żyła ona ponad 1000 lat przed naszą erą, ale już stosowała makijaż. Ciemną kredką podkreślone zostały oczy królowej. Również w starożytnej Grecji kobiety wiedziały, czym jest makijaż. Wiele z nich cieniowało powieki czarnym węglem, stosowano również róż i szminki.

Upadek i powstanie

Średniowiecze, w myśl zasad ascezy, przyniosło, przynajmniej oficjalnie, spowolnienie rozwoju kosmetyki. Mimo to kobiety w domowym zaciszu starały się dbać o siebie i ukrywać niedoskonałości. Jednak prawdziwy rozwój makijażu nastąpił po rewolucji przemysłowej. XIX wiek przyniósł nowe zdobycze technologiczne i sprawił, że kobiety chętniej sięgały po makijaż. W latach 20. XX wieku do użytku weszły sztuczne rzęsy sklep, które na czas surowej mody PRL zeszły do podziemia.

Sztuczne rzęsy sklep – dla kogo?

W Polsce moda na sztuczne rzęsy pojawiła się wraz z odejściem socjalizmu. PRL nie rozpieszczał kobiet i ciężko było im o siebie dbać. Poza tym, niektóre części garderoby, były uznawane za niemoralne i kobiety z reguły ich nie zakładały. Sztuczne rzęsy sklep nie były nielegalne, ale ciężko było je kupić. Ich popularność to sinusoida, zależna od tego, co jest aktualnie modne. Jednak, bez względu na modę, są kobiety, które używają ich bardzo często. Nie wszystkie panie zostały obdarzone przez naturę długimi i zmysłowymi rzęsami. Jednak ta niedoskonałość nie jest problemem, bowiem sztuczne rzęsy szybko i tanio zlikwidują problem. Jeżeli uważasz, że twoje rzęsy nie są „wow” i chcesz je uwidocznić, najlepszym wyjściem jest użycie sztucznych rzęs, co do których nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Jedynymi powodami „przeciw” (a jest ich kilka) są choroby oczu. W każdym innym wypadku, możesz śmiało aplikować sztuczne rzęsy.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *