Jak poznać jakość lampy?

Jak poznać czy lampa jest dobrej jakości? Nie jest to na pewno łatwe, ponieważ trzeba mieć wprawne oko. Na pewno jednak warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym zakup będzie bardziej udany.

Jakość szkła

W lampach zazwyczaj stosuje się szklane karnisze, powinny one być bez żadnych skaz, obić ani odbarwień. Chociaż lampy z szkłem słabej jakości potrafią kosztować kilkukrotnie mniej to nie warto ich kupować, ponieważ starzają zagrożenie dla zdrowia oraz życia! Skaza na szkle może powodować bowiem, że pęknie ono bez ostrzeżenia w najmniej spodziewanym momencie – czy to pod wpływem dotyku czy tez pod wpływem ciepła wytworzonego przez żarówkę. Często zdarzają się takie sytuacje, a chyba nikt nie chciałby zostać obsypany pękniętym szkłem w łazience, albo ryzykować, że znienacka pęknie lampa w pokoju dziecięcym! Szkło nie powinno też być uszczerbione albo krzywo przycięte.

Wykończenie lampy

Na pewno bardzo ważne jest wykończenie lampy, ponieważ dużo mówi o tym jakiej jest ona jakości. Jeżeli plastikowe elementy nie schodzą się, są nie wygładzone albo żarówka nie trzyma dobrze się w środku to świadczy to o niczym innym, niż to, że wykończenie zostało zrobione tanim kosztem. Nie jest dobrym rozwiązaniem zakup takiej lampy, ponieważ może ona bardzo szybko zakończyć swój żywot!

Nie oznacza to, że na dobrą lampę trzeba wydać naprawdę wiele, ale na pewno lepsza jakość jest droższa w produkcji niż tania lampa zrobiona w Chinach! Dobra jakość lampy jest kluczowa dla tego, żeby służyła przez naprawdę długi czas bez żadnych kłopotów. Warto, więc dołożyć i kupić oświetlenie ogrodowe lepszej jakości!

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *