Jak wybrać i zamontować baterię wannową ścienną?

Montaż baterii wannowej wcale nie jest tak skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Posiadając odpowiednią instrukcję, można samodzielnie zamontować baterie wannową, bez konieczności proszenia o pomoc fachowca. Dotyczy to nie tylko baterii stojących, ale również ściennych. Montaż tych ostatnich jest często zlecany hydraulikowi, jednak dzięki naszym podpowiedziom, samodzielnie zainstalujesz każdą baterię wannową ścienną w łazience.

Co musisz zrobić przed montażem baterii?

Zanim przystąpisz do instalacji baterii, przygotować musisz niezbędne narzędzia. Potrzebować będziesz klucze płaskie, młotek, wiertarkę, poziomice, pasta hydrauliczna i specjalny klej do uszczelniania instalacji. Zacznij od zakręcenia wody i odkręcenia korków, które wystają spod płytek. To do nich przytwierdzana będzie bateria. W odpowiednie miejsca należy wkręcić złączniki montażowe, które wcześniej nasmarowane powinny zostać pastą hydrauliczną, a następnie idealnie dopasowane do rozstawu baterii. Warto uszczelnić je specjalnym klejem, który zapobiegać będzie kapaniu wody. Na złączniki nakręcamy rozetki, które dołączone są do zestawu baterii. Kolejnym punktem jest przykręcenie baterii. Pamiętaj, aby przykręcać baterie nie bezpośrednio kluczem, a przez na przykład szmatkę. Klucz w każdej chwili może się omsknąć, co uszkodzi baterie. Będzie to widoczne i nieestetyczne.

Jak wybrać dobrą baterię wannową ścienną?

Podczas wyboru baterii wannowej ważny jest jej wygląd. Musi tworzyć spójną całość z całą armaturą łazienkową. Jeżeli więc Twoja bateria umywalkowa jest chromowana, wybierz taką samą baterię wannową. Drugą ważną rzeczą jest dobranie odpowiedniego producenta. Liderem na rynku armatur jest obecnie firma Vedo. Baterie wannowe Vedo nie są drogie, a co najważniejsze, charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Są estetycznie wykończone i stworzone z materiałów, które przetrwają każde niesprzyjające warunki, takie jak para wodna czy wysoka temperatura. Armatura Vedo dostępna jest w wielu sklepach. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem baterii łazienkowych firmy Vedo.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *