Opaska rehabilitacyjna – kiedy powinniśmy ją stosować?

Opaska rehabilitacyjna jest czymś, co każda osoba uprawiająca sport – niezależnie od tego, czy uprawia go zawodowo czy też rekreacyjnie – powinna mieć w swojej torbie medycznej. Opaska rehabilitacyjna jest bowiem tego rodzaju rzeczą, bez której absolutnie nie możemy czuć się pewnie, zwłaszcza jeśli chodzi o szeroko rozumianą aktywność fizyczną.

Posiadanie opaski rehabilitacyjnej nie jest oczywiście jednoznaczne z tym, że z góry zakładamy kontuzję. Chodzi w dużej mierze o to, aby zwyczajnie czuć się komfortowo i wiedzieć, że w razie czego jesteśmy odpowiednio zabezpieczenia a przede wszystkim przygotowani na niekoniecznie miłe zdarzenia. Powstaje jednak pytanie: czym powinniśmy się kierować przy wyborze opaski rehabilitacyjnej.

Na samym początku musimy bardzo wyraźnie podkreślić fakt, ze wybór opaski rehabilitacyjnej wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło początkowo wydawać. W dużej mierze bardzo ważne jest to, żeby opaska była dobrana do indywidualnych potrzeb osoby, która w założeniu ma jej używać. Nie powinniśmy się zatem kierować takimi czynnikami jak kolor czy wygląd opaski rehabilitacyjnej. Znacznie bardziej istotnym czynnikiem będzie tutaj przede wszystkim to, czy jest ona funkcjonalna. Nie bez znaczenia jest też fakt, czy nasza opaska spełnia swoją podstawową funkcję, czyli czy utrzymuje nasze nadgarstki, kolana czy łokcie w odpowiedniej pozycji. To szczególnie istotne, jeśli opaska ma spełniać swoje podstawowe założenie.

Przy wyborze opaski rehabilitacyjnej bardzo ważne jest także to, czy jest ona zgodna z zaleceniami i wszelkimi wytycznymi które dostaliśmy od naszego rehabilitanta. Opaska rehabilitacyjna jest zwykle bowiem zalecana właśnie przez rehabilitanta czy też fizjoterapeutę i do tych zaleceń powinniśmy się dostosować. Co jest tym bardziej ważne, nie możemy też lekceważyć znaczenia opaski rehabilitacyjnej – jeśli wedle wskazań uzyskanych od fizjoterapeuty, taka opaska jest nam potrzebna, to znaczy, że rzeczywiście jest. Oczywiście najczęściej otrzymujemy też wytyczne dotyczące chociażby tego, jakich ćwiczeń mamy unikać, a jakie powinniśmy wykonywać, aby dojść z powrotem do naszej formy, nie mniej jednak, musimy mieć na względzie fakt, że opaski rehabilitacyjne są czymś, co jest absolutnym „must have” w naszej torbie medycznej.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *