Wiper – nowoczesny i elegancki

Co to jest wiper? Zastanawia się na tym niejedna osoba. O wiperach słychać ostatnio w Internecie, ale taki laik z pewnością nie będzie wiedział, o co chodzi. Zobaczmy, jakie są główne zalety wipera, czyli odpływu liniowego.

Armatura hydrauliczna

Odpływy liniowe zaczęły swoją karierę od zwykłych kratek ściekowych. Tylko kratka ściekowa to bardzo prymitywna wersja odpływu. Zresztą takie odpływy można różnie nazwać. Niektórzy odpływy liniowe nazywają listwami łazienkowymi. Inni mówią na to po prostu rynienki. Można też powiedzieć, że taki odpływ to po prostu listwa. Jednak ten, który profesjonalnie będzie funkcjonował w temacie łazienek, nazwie pewnie odpływy, czyli wipery, zaawansowaną armaturą łazienkową, a właściwie armaturą hydrauliczną.

Do czego służy wiper?

Ale po co taka armatura właściwie jest? Co jest jej celem? Czy służy ona głównie do ozdoby, bo trzeba przyznać, że takie rynienki są atrakcyjne wizualnie, mają piękny, srebrny kolor. Celem takiej rynienki jest odprowadzenie wody do rury kanalizacyjnej. Odprowadzenie to następuje przez syfon. Odbierać wodę i odprowadzać ją do rury kanalizacyjnej można zarówno w takich pomieszczeniach jak łazienka, garaż czy basen, czyli w budynku, ale i też na zewnątrz budynku, czyli na podjeździe. Rynienka ma więc szerokie zastosowanie.

Nowoczesność i elegancja to podstawa

Wielu osobom wiper kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością. Owszem, jest on praktyczny i znakomicie odprowadza wodę, ale jakąż ma on nowoczesną stylistykę! Wykonany jest ze stali, więc idealnie pasuje do innych elementów łazienkowych, które są wykonane na przykład z chromowanej stali. Chromowane uchwyty do mydelniczek czy szczotki do WC z chromowanej stali będą pasować do stalowego wipera. Warto być konsekwentnym i urządzić w podobnej estetyce całą łazienkę. Czyli na przykład świetnie się tutaj sprawdzą transparentne kabiny prysznicowe czy stalowe obudowania do wanny lub chromowane szafki. Aby trochę przełamać ten styl, warto dodać trochę czerwieni. Na przykład pomalować ściany takiej łazienki na kolor czerwony. Do srebra wanienek dobrze będzie pasował też róż, bo srebro i róż tworzą świetny duet. Dobrze też będzie pasował fiolet i pomarańcz. Można wprowadzić też styl ekologiczny w połączeniu z nowoczesnością stali i do stalowych obić luster dopasować zieloną roślinność, pnącą się po ścianach łazienki i odbijającą w lustrach. Właściwie można zastosować każdy kolor, ważne jest tylko to, aby kolorów nie było za dużo. Maksymalnie trzy kolory – to dobre rozwiązanie stylistyczne, które uczyni z naszej łazienki nowoczesny i elegancki salon łazienkowy.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *