Urozmaicanie diety dziecka

153DC962C4

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby do szóstego miesiąca życia dziecko było karmione tylko mlekiem, a po tym czasie można rozwijać jego dietę. Często dla rodziców jest to stresujący czas, ponieważ nie wiedzą jak urozmaicić i czym urozmaicić dietę dziecka.

Makarony, kaszki, ryż

Ryż, kaszki oraz makarony są jednymi z produktów, które można wprowadzać szybciej. Zaraz obok warzyw i owoców zapewniają one dziecku jeden z ważniejszych składników, czyli węglowodan. Węglowodany, chociaż często bywają demonizowane, w rzeczywistości są bardzo ważne dla rozwoju mózgu dziecka i są podstawowym “paliwem” dla całego ciała. Z pewnością dzieci jedzą bardziej wzrokiem niż na smak, więc można im wprowadzać na przykład makaron w kształcie literek. Taki makaron został stworzony specjalnie dla dzieci i posiada wiele składników odżywczych, które dziecku są potrzebne. Poza tym nie klei się do podniebienia jak to czasami bywa z innymi makaronami i jest dużo drobniejszy, dzięki temu nie istnieje ryzyko, że dziecko się zadławi przy jego jedzeniu. Jest więc całkowicie bezpieczny.

Z czym podawać makaron?

W przypadku dzieci nie ma co za bardzo cudować przy wykonywaniu dać z makaronem. Najlepiej postawić na proste, domowe sosy. Można zrobić sos ze świeżych pomidorów i lekko go doprawić. We Włoszech często dzieciom podawane jest tak zwana pasta al bianco, czyli makaron na biało – do ugotowanego makaronu dodaje się starowany parmezan oraz odrobinę dobrej jakości oliwy z oliwek. Na podwieczorek można dziecku dać makaron dla dzieci od Wesoleliterki.pl i tym samym otrzymuje ono zbilansowany, zdrowy i dostarczający wiele energii posiłek.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *