Jakie są obecnie modne krawaty?

Modne krawaty noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dawno minęły bowiem czasy, kiedy o urodę i o wygląd dbały tylko kobiety. Dzisiaj każdy mężczyzna pragnie być elegancki, dlatego zwraca uwagę na modę. A jakie krawaty są modne? Zobaczmy, co w modzie piszczy.

Krawaty śledzie

Jeszcze kilka lat temu modne były wąskie krawaty. Takie krawaty nazywały się „śledzie” i każdy mężczyzna, który chciał być modny, takie krawaty nosił. Moda na „śledzie” zaczęła się zresztą jeszcze w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Takie modne krawaty o podłużnym, wąskim kształcie wykonane były z poliestru. Nie jest to oczywiście najbardziej elegancki materiał, ale do lamusa przecież odeszły czasy, kiedy zazwyczaj na co dzień noszono jedwabie. Zaletą takich krawatów było to, że się nie gniotły. Było to szczególnie atrakcyjne dla tych, którym nie chciało się prasować. Taki krawat to był strzał w dziesiątkę także dla tych, którzy nie mieli u boku partnerki, które mogłyby im wyprasować ubranie. Szczególnie modne krawaty miały kolor czarny. Jeszcze kilka lat temu na weselach i studniówkach królowały więc „śledzie”. Oczywiście dzisiaj moda zmieniła się i dziś modne krawaty mają trochę inny kształt.

A jakie są obecnie modne krawaty?

Na pewno różne, bo każdy mężczyzna powinien znaleźć coś dla siebie. Ale prawdziwym szykiem są obecnie szerokie krawaty. No i modne są też takie krawaty, które nie są gładkie. Czarne wąskie krawaty o gładkiej fakturze są dzisiaj wielkim obciachem. Modny obecnie krawat to także krawat bardzo wzorzysty. A tutaj mamy ogromne pole wyboru, bo modne są zarówno kółka, jak i kwadraty, czy też jakikolwiek inny wzór. No i modny jest także kolor, a jeszcze lepiej jakby ten kolor był łączony. Oczywiście warto łączyć kolor z głową i tak na przykład biały kolor pasuje świetnie do czarnego, a czerwony do niebieskiego, gdyż są to kolory dopełniające się na palecie barw. Pomarańczowy czy żółty świetnie prezentuje się z fioletem czy kolorem niebieskim, gdyż te kolory także się dopełniają.

Jakie są jeszcze modne krawaty? A może krawaty są obecnie w ogóle niemodne? Dyktatorzy mody i znawcy mody mówią, że krawaty jeszcze długo nie wyjdą z mody. Krawat zawsze będzie kojarzył się elegancko i w sytuacjach formalnych, czyli takich, gdzie ważna jest prezencja, na przykład na bankietach, przyjęciach czy weselach, krawat będzie niezbędny. Trudno sobie przecież wyobrazić, aby za eleganckiego były uznany mężczyzna w zwykłym podkoszulku.

Recommended For You

About the Author: kartuzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *